آراد برندینگ
خانه / فیلم برداری / انجام فیلمبرداری و تدوین باکیفیت

انجام فیلمبرداری و تدوین باکیفیت

درباره اهمیت تدوین در فیلم کوتاه زیاد شنیده‌ایم. این اهمیت از کجا نشأت می‌گیرد؟
در جواب باید گفت عامل اصلی در این خصوص همان کوتاه‌ بودن فیلم و موجز بودن آن است و این‌که فیلمساز برای بیان منظور خود فرصت زیادی در اختیار ندارد. این محدودیت البته آگاهانه بوده و مهم‌ترین وجه تمایز آن از انواع دیگر فیلمسازی است. اگر ما فیلم کوتاه را به عنوان یک گونه تخصصی فیلمسازی بپذیریم در آن صورت دیگر اندک بودن زمان فیلم را به حساب راحتی کار فیلمساز یا عدم توانایی او برای ساختن فیلم بلند نخواهیم گذاشت بلکه به این ویژگی به عنوان یکی از اصلی‌ترین امکانات فیلمساز برای بیان بهتر منظور و مقصودش خواهیم نگریست.
هر چه زمان فیلم کوتاه‌تر باشد، تدوین فیلم اهمیت بیشتری پیدا می‌کند، چراکه در این‌صورت کار تدوین فقط کمک به عناصر دیگر مثل داستان و فیلمنامه، تصاویر فیلمبرداری شده، بازی‌ها و … نیست بلکه به دلیل فشردگی زمان اثر، تدوین در بسیاری موارد ناچار است بار دیگر عناصر را نیز به دوش بکشد و نقص‌های احتمالی آنها را که مستقیما با کوتاهی زمان اثر در ارتباط است، جبران کند.
منبع: تدوین حرفه ای

منبع: photographyiniran.com

     سمیه پورمنفرد
     09123052782
09106697922
     soumiya.pm@
     simapm @
02122232477
     monfaredsupcomp@gmail.com
     www.photofilmiran.com

مطلب پیشنهادی

سفارش اینترنتی فیلمسازی باکیفیت

کدام سایت ها در ایران امکان سفارش اینترنتی دارند؟ این سایت های فیلم سازی فیلم ها را با چه کیفیتی تولید کرده و در چه ژانری تولید دارند ؟آیا سایت جامع که تمامی ژانر هارا در بر گیرد وجود دارد؟

پاسخی بگذارید

آراد برندینگ